Diodes - Bridge RectifiersMicro Commercial Co GBU10K-BP
GBU10K-BP
5S-GBU10K-BP
GBU10K-BP
BRIDGE RECTIFIER 10A 800V GBU
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 800V |
| Current - Average Rectified (Io): | 10A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 800V |