Diodes - Bridge RectifiersVishay Semiconductor Diodes Division GBPC15005-E4/51
GBPC15005-E4/51
5S-GBPC15005-E4/51
GBPC15005-E4/51
DIODE 1PH 15A 50V GBPC
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Diode Type: | Single Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 50V |
| Current - Average Rectified (Io): | 15A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 7.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 50V |