Diodes - Bridge RectifiersMicro Commercial Co GBJL2002-BP
GBJL2002-BP
5S-GBJL2002-BP
GBJL2002-BP
20A GLASS PASSIVATED BRIDGE
Product Description
| Packaging: | - |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 200V |
| Current - Average Rectified (Io): | 20A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.05V @ 10A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 200V |