Diodes - Bridge RectifiersMicro Commercial Co GBJ35005-BP
GBJ35005-BP
5S-GBJ35005-BP
GBJ35005-BP
IC RECT BRIDGE GPP 35A 50V GBJ
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 50V |
| Current - Average Rectified (Io): | 35A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.05V @ 17.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 50V |