Diodes - Bridge RectifiersSMC Diode Solutions GBJ25005TB
GBJ25005TB
5S-GBJ25005TB
GBJ25005TB
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 25A GBJ
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | - |
| Diode Type: | Single Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 50V |
| Current - Average Rectified (Io): | 25A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 12.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 50V |