Diodes - Bridge RectifiersComchip Technology GBJ25005-G-06
GBJ25005-G-06
5S-GBJ25005-G-06
GBJ25005-G-06
RECTIFIER BRIDGE 25A 50V GBJ
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 50V |
| Current - Average Rectified (Io): | 25A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 12.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 50V |