Diodes - Bridge RectifiersDiodes Incorporated GBJ25005-F
GBJ25005-F
5S-GBJ25005-F
GBJ25005-F
RECT BRIDGE GPP 50V 25A GBJ
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 50V |
| Current - Average Rectified (Io): | 25A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.05V @ 12.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 50V |