Diodes - Bridge RectifiersMicro Commercial Co GBJ15005-BP
GBJ15005-BP
5S-GBJ15005-BP
GBJ15005-BP
RECT BRIDGE GPP 15A 50V GBJ
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | - |
| Diode Type: | Single Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 50V |
| Current - Average Rectified (Io): | 15A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.05V @ 7.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 50V |