FUO50-16N
5S-FUO50-16N
FUO50-16N
RECT BRIDGE FAST 3PHASE I4-PAC-5
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | - |
| Diode Type: | Three Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 1600V |
| Current - Average Rectified (Io): | 50A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.15V @ 15A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 20??????A @ 1600V |