Diodes - Bridge RectifiersDFL15005S-E3/77 DFL15005S-E3/77-ND
DFL15005S-E3/77-ND
5S-DFL15005S-E3/77-ND
DFL15005S-E3/77-ND
Vishay Semiconductor Diodes Division
Product Description
| Packaging: | 3000 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Diode Type: | Active |
| Technology: | Single Phase |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | Standard |
| Current - Average Rectified (Io): | 50V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1.1V @ 1.5A |
| Operating Temperature: | 400??????A @ 30V |