Diodes - Bridge RectifiersCentral Semiconductor Corp CBR10F-J060
CBR10F-J060
5S-CBR10F-J060
CBR10F-J060
RECT BRIDGE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Diode Type: | Single Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 600V |
| Current - Average Rectified (Io): | 10A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.3V @ 5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 600V |