Diodes - Bridge RectifiersVishay Semiconductor Diodes Division BU25H06-E3/A
BU25H06-E3/A
5S-BU25H06-E3/A
BU25H06-E3/A
RECTIFIER BRIDGE 25A 600V STD
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | isoCink+? |
| Diode Type: | Single Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 600V |
| Current - Average Rectified (Io): | 3.5A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.05V @ 12.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 600V |