Diodes - Bridge RectifiersVishay Semiconductor Diodes Division BU12105S-M3/45
BU12105S-M3/45
5S-BU12105S-M3/45
BU12105S-M3/45
RECTIFIER BRIDGE 1000V 12A BU-5S
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | - |
| Diode Type: | Single Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 1000V |
| Current - Average Rectified (Io): | 12A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.05V @ 6A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 1000V |