Diodes - Bridge RectifiersVishay Semiconductor Diodes Division B125C1500G-E4/51
B125C1500G-E4/51
5S-B125C1500G-E4/51
B125C1500G-E4/51
DIODE BRIDGE 1.5A 200V WOG
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Diode Type: | Single Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 200V |
| Current - Average Rectified (Io): | 1.5A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 1.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 125V |