Diodes - Bridge RectifiersMicrosemi Corporation APTDF60H601G
APTDF60H601G
5S-APTDF60H601G
APTDF60H601G
DIODE MODULE FULL BRDG 600V SP1
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Diode Type: | Single Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 600V |
| Current - Average Rectified (Io): | 92A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 2.3V @ 60A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 25??????A @ 600V |