SIT1602ACE8-28E
5S-SIT1602ACE8-28E
SIT1602ACE8-28E
OSC PROG LVCMOS 2.8V EN/DS SMD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SiT1602 |
| Type: | MEMS (Silicon) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 3.75MHz ~ 77.76MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | LVCMOS |
| Frequency Stability: | 2.8V |
| Frequency Stability (Total): | - |
| Operating Temperature: | ??????20ppm |
| Spread Spectrum Bandwidth: | ??????25ppm |
| Current - Supply (Max): | ??????50ppm |
| Ratings: | -20??????C ~ 70??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case / Case: | 4.5mA |
| Size / Dimension / Case: | - |
| Height: | Surface Mount |
| Other: | 4-SMD,No Lead,0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm),0.039 (1.00mm) |