Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsEPSON XG-1000CB 100.0000M-CBL0
XG-1000CB 100.0000M-CBL0
5S-XG-1000CB 100.0000M-CBL0
XG-1000CB 100.0000M-CBL0
OSC SO 100.000MHZ CMOS SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:XG-1000CB
Type:SO (SAW)
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.049" (1.25mm)