TB612-052.0M
5S-TB612-052.0M
TB612-052.0M
OSC TCXO 52.000MHZ LVCMOS SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TB |
| Type: | TCXO |
| Frequency Stability: | ±500ppb |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max): | 6mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |