SIT8924AA-72-33N-26.666000G
5S-SIT8924AA-72-33N-26.666000G
SIT8924AA-72-33N-26.666000G
OSC MEMS 26.6660MHZ LVCMOS SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | SiT8924 |
| Type: | MEMS (Silicon) |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current - Supply (Max): | 4.8mA |
| Ratings: | AEC-Q100 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |