SIT8924AA-13-33E-33.333333G
5S-SIT8924AA-13-33E-33.333333G
SIT8924AA-13-33E-33.333333G
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | SiT8924 |
| Type: | MEMS (Silicon) |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current - Supply (Max): | 4.8mA |
| Ratings: | AEC-Q100 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |