SIT8209AC-33-33E-156.250000X
5S-SIT8209AC-33-33E-156.250000X
SIT8209AC-33-33E-156.250000X
OSC MEMS 156.25MHZ SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | SiT8209 |
| Type: | MEMS (Silicon) |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max): | 36mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |