SIT8008BI-33-33E-12.288000X
5S-SIT8008BI-33-33E-12.288000X
SIT8008BI-33-33E-12.288000X
OSC MEMS 12.2880MHZ LVCMOS SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | SiT8008B |
| Type: | MEMS (Silicon) |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |