SIT8008BC-83-33E-12.288000X
5S-SIT8008BC-83-33E-12.288000X
SIT8008BC-83-33E-12.288000X
OSC MEMS 12.2880MHZ LVCMOS SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | SiT8008B |
| Type: | MEMS (Silicon) |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |