SIT5001AICGE-33E0-12.288000X
5S-SIT5001AICGE-33E0-12.288000X
SIT5001AICGE-33E0-12.288000X
OSC MEMS TCXO 12.2880MHZ LVCMOS
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | SiT5001 |
| Type: | MEMS TCXO |
| Frequency Stability: | ±5ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max): | 33mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |