SIT5001AC-2E-18N0-37.125000X
5S-SIT5001AC-2E-18N0-37.125000X
SIT5001AC-2E-18N0-37.125000X
OSC MEMS TCXO 37.1250MHZ LVCMOS
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | SiT5001 |
| Type: | MEMS TCXO |
| Frequency Stability: | ±5ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max): | 31mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |