SIT1602BC-83-33E-18.432000X
5S-SIT1602BC-83-33E-18.432000X
SIT1602BC-83-33E-18.432000X
OSC MEMS 18.4320MHZ LVCMOS SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | SiT1602B |
| Type: | MEMS (Silicon) |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |