SIT1602AC-12-33E-74.176000G
5S-SIT1602AC-12-33E-74.176000G
SIT1602AC-12-33E-74.176000G
OSC MEMS 74.1760MHZ H/LV-CMOS
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | SiT1602 |
| Type: | MEMS (Silicon) |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |