SG-615P 8.1920MC0
5S-SG-615P 8.1920MC0
SG-615P 8.1920MC0
OSC XO 8.192MHZ CMOS TTL SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | SG-615 |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max): | 23mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.185" (4.70mm) |