SG-51P 16.2570MC
5S-SG-51P 16.2570MC
SG-51P 16.2570MC
OSC XO 16.257MHZ CMOS TTL PC PIN
Product Description
Packaging:Tube
Series:SG-51
Type:XO (Standard)
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):23mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP, 4 Leads (Full Size)
Size / Dimension:0.780" L x 0.250" W (19.81mm x 6.36mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated