Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsNDK America, Inc. NZ2520SB-32.768KHZ-NSA3536C
NZ2520SB-32.768KHZ-NSA3536C
5S-NZ2520SB-32.768KHZ-NSA3536C
NZ2520SB-32.768KHZ-NSA3536C
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:NZ2520S
Type:XO (Standard)
Frequency Stability:±30ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):260μA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)