Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsAVX Corp/Kyocera Corp KV7050B20.0000C3GD00
KV7050B20.0000C3GD00
5S-KV7050B20.0000C3GD00
KV7050B20.0000C3GD00
OSC VCXO 20.000MHZ CMOS SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:KV7050B-C3, Kyocera
Type:VCXO
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):15mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)