Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsAVX Corp/Kyocera Corp KC7050A16.3840C3GE00
KC7050A16.3840C3GE00
5S-KC7050A16.3840C3GE00
KC7050A16.3840C3GE00
OSC XO 16.384MHZ CMOS SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:KC7050A-C3, Kyocera
Type:XO (Standard)
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):10mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)