Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsAVX Corp/Kyocera Corp KC5032K2.04800C1GE00
KC5032K2.04800C1GE00
5S-KC5032K2.04800C1GE00
KC5032K2.04800C1GE00
OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:KC5032K, Kyocera
Type:XO (Standard)
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):6mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)