Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsAVX Corp/Kyocera Corp KC2520K10.0000C1GE00
KC2520K10.0000C1GE00
5S-KC2520K10.0000C1GE00
KC2520K10.0000C1GE00
OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:KC2520K, Kyocera
Type:XO (Standard)
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):6mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)