Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsAVX Corp/Kyocera Corp KC2520C24.0000C2LE00
KC2520C24.0000C2LE00
5S-KC2520C24.0000C2LE00
KC2520C24.0000C2LE00
OSCILLATOR XO 24.000MHZ CMOS SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:KC2520C-C2, Kyocera
Type:XO (Standard)
Frequency Stability:±15ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)