Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsAVX Corp/Kyocera Corp K50-HC1CSE32.000
K50-HC1CSE32.000
5S-K50-HC1CSE32.000
K50-HC1CSE32.000
OSC XO 32.000MHZ CMOS SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:K50-HC, Kyocera
Type:XO (Standard)
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)