Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsAVX Corp/Kyocera Corp K50-3C0E14.3182M
K50-3C0E14.3182M
5S-K50-3C0E14.3182M
K50-3C0E14.3182M
OSC XO 14.3182MHZ CMOS SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:K50-3C, Kyocera
Type:XO (Standard)
Frequency Stability:-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):10mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)