Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsEPSON EG-2101CA 155.5200M-PCHL3
EG-2101CA 155.5200M-PCHL3
5S-EG-2101CA 155.5200M-PCHL3
EG-2101CA 155.5200M-PCHL3
OSC SO 155.52MHZ LVPECL SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:EG-2121CA
Type:XO (Standard)
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):80mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)