EG-2001CA 167.0000M-PCHL0
5S-EG-2001CA 167.0000M-PCHL0
EG-2001CA 167.0000M-PCHL0
OSC SO 167.000MHZ CMOS SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | EG-2001CA |
| Type: | SO (SAW) |
| Frequency Stability: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max): | 50mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |