DSC1001DI5-026.0000T
5S-DSC1001DI5-026.0000T
DSC1001DI5-026.0000T
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | DSC1001 |
| Type: | MEMS (Silicon) |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max): | 6.3mA |
| Ratings: | AEC-Q100 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |