CXOH20-BP-10.000
5S-CXOH20-BP-10.000
CXOH20-BP-10.000
OSC TCXO 10.000MHZ HCMOS PC PIN
Product Description
| Packaging: | Cut Strip |
| Series: | CXOH20 |
| Type: | TCXO |
| Frequency Stability: | ±1ppm |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Current - Supply (Max): | 20mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads |
| Size / Dimension: | 0.787" L x 0.787" W (20.00mm x 20.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413" (10.50mm) |