Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsCitizen Finedevice Co Ltd CMX309FBC8.192M-UT
CMX309FBC8.192M-UT
5S-CMX309FBC8.192M-UT
CMX309FBC8.192M-UT
OSC XO 8.192MHZ CMOS TTL SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:CMX-309
Type:XO (Standard)
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):9mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension:0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)