CCSO-014-1090.000
5S-CCSO-014-1090.000
CCSO-014-1090.000
OSC SO 1.09GHZ SINE WAVE PC PIN
Product Description
| Packaging: | Cut Strip |
| Series: | CCSO |
| Type: | SO (SAW) |
| Frequency Stability: | ±250ppm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Current - Supply (Max): | 40mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can) |
| Size / Dimension: | 0.820" L x 0.520" W (20.83mm x 13.21mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.200" (5.08mm) |