C3390-35.000
5S-C3390-35.000
C3390-35.000
OSC XO 35.000MHZ HCMOS SMD
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max): | 25mA |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.283" L x 0.198" W (7.20mm x 5.02mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |