C3390-16.000
5S-C3390-16.000
C3390-16.000
OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | C33 |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max): | 18mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.283" L x 0.198" W (7.20mm x 5.02mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |