CrystalsMurata Electronics North America XRCGB27M000FAN16R0
XRCGB27M000FAN16R0
5S-XRCGB27M000FAN16R0
XRCGB27M000FAN16R0
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | XRCGB |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 27MHz |
| Frequency Stability: | ??????25ppm |
| Frequency Tolerance: | ??????25ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 90 Ohm |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 70??????C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD |
| Size / Dimension: | No Lead |
| Height - Seated (Max): | 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm) |
| Other: | 0.028 (0.70mm),,, |