CrystalsMurata Electronics North America XRCGB27M000F0L00R0
XRCGB27M000F0L00R0
5S-XRCGB27M000F0L00R0
XRCGB27M000F0L00R0
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | XRCGB |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 27MHz |
| Frequency Stability: | ??????50ppm |
| Frequency Tolerance: | ??????100ppm |
| Load Capacitance: | 6pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150 Ohm |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -30??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | No Lead |
| Height - Seated (Max): | 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm) |
| Other: | 0.028 (0.70mm),,, |