XL-1C-020.0M
5S-XL-1C-020.0M
XL-1C-020.0M
CRYSTAL 20.0000MHZ 16PF SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | XL-1C |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 20MHz |
| Frequency Stability: | ??????50ppm |
| Frequency Tolerance: | ??????50ppm |
| Load Capacitance: | 16pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40 Ohm |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 60??????C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD |
| Size / Dimension: | No Lead |
| Height - Seated (Max): | 0.300 L x 0.200 W (7.62mm x 5.08mm) |
| Other: | 0.070 (1.77mm),,, |