HCM497680000BBET
5S-HCM497680000BBET
HCM497680000BBET
CRYSTAL 7.6800MHZ 12PF SMD
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 7.68MHz |
| Frequency Stability: | ??????50ppm |
| Frequency Tolerance: | ??????50ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100 Ohm |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 60??????C |
| Package / Case: | HC49/US |
| Size / Dimension: | 0.449 L x 0.190 W (11.40mm x 4.83mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169 (4.30mm) |