HCM4912000000AHJT
5S-HCM4912000000AHJT
HCM4912000000AHJT
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 12MHz |
| Frequency Stability: | ??????100ppm |
| Frequency Tolerance: | ??????30ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohm |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | HC49/US |
| Size / Dimension: | 0.449 L x 0.190 W (11.40mm x 4.83mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169 (4.30mm) |